KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14045458

nr 1404 5458

Gösta Hallencreutz

(1881-1952), Sverige

Signerad, daterad 1948, trubadur. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 44x33, akvarell

Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:43:33

20/6 13:26:35 1      Vinnande bud

Gösta Hallencreutz

Läs mer om Gösta Hallencreutz